Cariere

De ce sa lucrezi la ROTAKT?

ROTAKT ofera angajatilor un mediu dinamic in care se valorizeaza ideile tuturor. In plus, credem in stabilitatea locului de munca si in formarea permanenta. Daca vrei sa lucrezi cu noi, tu esti cel care impune limitele.

Este un loc de munca important pentru noi, si daca ai personalitate si rezistenta vei descoperi bucuria care vine odata cu a face un client multumit.

Cultura companiei ROTAKT are la baza lucrul in echipa, comunicarea deschisa dar si un grad inalt de exigenta. Aceste principii constituie baza angajamentului personal focalizat catre satisfacerea clientilor

In cazul in care vrei sa ne lasi CV-ul tau sau sa aplici la unul din posturile disponibile, poti face acest lucru trimitand un email continand CV-ul tau la adresa: resurseumane(@)rotakt(.)ro cu mentiunea pentru postul la care vrei sa aplici.

Posturi disponibile

Vrei sa faci parte dintr-o echipa dinamica, implicata si sa comercializezi unele dintre cele mai moderne utilaje din domeniul agriculturii, gradinaritului si constructiilor? Vino la ROTAKT, unde lucrul in echipa, comunicarea deschisa si gradul inalt de exigenta sunt principiile care stau la baza angajamentului personal orientat catre satisfacerea nevoilor clientilor nostri.

  • Tipul jobului: Full-time
  • Nivel Cariera: Middle-level
  • Oras: Ramnicu Valcea

Candidatul ideal:

  • Experienta minim 3 ani intr-un post similar;
  • Excelente abilitati de comunicare si negociere;
  • Abilitati de analiza si planificare;
  • Perseverenta si abilitate de a respecta termenele;
  • Limba engleza trebuie cunoscuta cel putin la un nivel mediu - scris, citit si vorbit;
  • Cunostinte foarte bune operare PC(Microsoft Office);
  • Cunoasterea programului Charisma constituie avantaj;

Responsabilităţile postului:

  • Organizarea şi desfăşurarea activităţii de achiziţii la nivelul companiei;
  • Elaborarea comenzi de achizitii, declaratia INTRASTAT, formalitati de import-export;
  • Intocmirea şi analiza cererilor de ofertă;
  • Supervizarea derularii contractelor cu furnizorii;
  • Identificarea necesarului de aprovizionare si plasarea comenzilor catre furnizori;
  • Asigurarea evidentei comenzilor de la plansare pana la incheiere;
  • Comunicarea termenelor de livrare catre echipa de vanzari;
  • Urmarirea derularii corecte a comenzii de achizitie privind aprovizionarea;
  • Urmarirea si verificarea efectuarii receptiei pentru produsele si/sau serviciile comandate;
  • Verificarea facturilor de achizitii,atasarea documentelor de receptie si certificarile aferente
  • pentru produse si servicii, inaintarea acestora la departamentul financiar-contabil;
  • Centralizarea, monitorizarea, negocierea si analizarea comenzii de produse si servicii lansate catre furnizori, inclusiv introducerea acestora in baza de date;
  • Coordonarea activitatilor de transport;
  • Contactarea si monitorizarea transportatorilor, in conformitate cu procedurile interne ale companiei;
  • Gasirea de solutii de transport pentru marfa achizitionata si urmarirea expeditiei pana la livrare;
  • Optimizarea costurilor şi timpului, derularea activităţilor în condiţii de siguranţă;

Asteptam CV-ul tau pe adresa de e-mail resurseumane(@)rotakt(.)ro

Detalii suplimentare la numărul de telefon 0742.061.170

Transport gratuit

La comenzi de peste 1000 de lei

Service rapid

Piese in stoc / Calitate garantata

Comenzi telefonice

0741.125334 / 0746.227669

Plata la livrare

Platiti in momentul in care primiti marfa