www.rotakt.ro
0746.227.669
nou / 22 feb 2021

Angajam tehnician in informatica si comunicatii

Candidatul ideal

  • gandire tehnica analitica;
  • aptitudine generala de invatare;
  • planificare si organizare a operatiilor si activitatilor;
  • raportarea periodica a situatiilor si problemelor intampinate;
  • culegere, clasificare si interpretare a informatiilor;
  • acordare de consultanta si consiliere.

Descrierea jobului

  • publicarea pe site-ul web a documentelor in format electronic, conform indicatiilor primite
  • deplasarea in teritoriu pentru activitati de service IT&C
  • creare/implementare politici de securitate
  • cunsotinte de baza operare PC (Windows, Office, Outlook, Antivirus)
  • cunostinte de baza instalare si configurare PC
  • cunostinte de baza instalare si configurare periferice (imprimante, scannere - local si in retea
  • cunsotinte de baza networking (instalare si configurare placa retea, configurare acces LAN/WAN
  • cunostinte de baza instalare, configurare si administrare router, firewall si switch cu management
  • cunostinte de baza cablare structurata
  • cunostinte de baza instalare, configurare si adminstrare servere: Domain Controller/Active Directory, File Server, DNS Server, Mail Server
  • cunostinte de baza pentru diagnosticarea si repararea echipamentelor IT (hardware/software)
  • consiliere telefonica pentru produsele marca ROTAKT

Pentru mai multe detalii trimiteti CV-ul la: resurseumane@rotakt.ro sau ne puteti contacta la : 0742061170

Pic